Nowoczesna architektura : Jeden z architektów Bloor East / Hariri Pontarini

Architekci Luxigon Hariri Pontarini udostępnili nam swój projekt One Bloor East, 753,968 sf projektu mieszkaniowego w Toronto w Kanadzie.
Obecnie w budowie jest 687 jednostek.
Po przerwie możesz zobaczyć więcej zdjęć i opis architekta.
To godne uwagi miejsce usytuowane na dwóch ulicach Yonge Street i Bloor Street znajduje się na dwóch zbieżnych liniach metra i wyznacza wschodni próg wiodącej dzielnicy handlowej Kanady; co czyni go jednym z najbardziej aktywnych i wyróżniających się skrzyżowań w Toronto.
Północne zakątki tego obszaru zostały ponownie opracowane na początku lat 70.
ubiegłego wieku, ale nie udało im się uczcić znaczenia tego miejsca, lokalizując detal poniżej poziomu; skutecznie odwracając się plecami na ulicę.
Przebudowa tej strony w celu zwiększenia zagęszczenia, jednocześnie przyczyniając się do rozwoju sfery publicznej dzięki nowym połączeniom tranzytowym, detalicznym ulicom i ulepszonym przejściu dla pieszych, jest źródłem zarówno ograniczeń, jak i możliwości, które tworzą projekt.
.
Luxigon Nowy budynek jest instrumentem, który przywraca miejską atmosferę ulicy, jednocześnie zaznaczając ją jako punkt orientacyjny.
Budynek składa się z podium na poziomie ulicy z powierzchnią handlową i handlową oraz 65-piętrowej wieży mieszkalnej z rzeźbionymi falistymi balkonami.
Wchodząc w istniejącą kopertę, sześciokondygnacyjne podium tarasuje się z dala od ulicy, która rozciąga się na północ; rozpuszczanie masy narożnej i zachowanie istniejącej skali ulicy.
Dzięki temu wieża może być obecna na skrzyżowaniu, nie dominując nad tym obszarem i umożliwiając przenikanie światła południowego na ulicę poniżej.
.
Luxigon Pofałdowane, zakrzywione balkony tworzą fasadę, która posiada cechy pojedynczej zabawy i kontroli, i dramatycznie kontrastuje z otaczającymi modernistycznymi wieżowcami na północy.
Wewnętrzny rdzeń zachowuje bardziej regularną formę, aby uniknąć kompromisów w apartamentach i stanowi tło, z którego wyłania się zakrzywiona fasada.
Balkony ze szkła frędzlowego nawijają wokół budynku; Zwiększenie rozmiaru dla preferowanych jednostek narożnych przy jednoczesnej kapitalizacji widoku i światła.
Płynące linie fasady przejdą na pochyły dach powyżej i rozciągną się na podium poniżej; zaznaczanie kluczowych wejść do budynku.
.
Luxigon
[podobne: renowacja okien drewnianych, mrówka działdowo, ogniwa fotowoltaiczne dofinansowanie ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: mrówka działdowo ogniwa fotowoltaiczne dofinansowanie renowacja okien drewnianych