Architektura i nowoczesne budownictwo – Paysages en Exil / Nicolas Dorval-Bory + Raphaël Bétillon

Narodowe wydarzenie kulturalne Imaginez Maintenant obejmuje pracę młodych, wielodyscyplinarnych projektantów (wszystkie poniżej 30 roku życia) w dziewięciu francuskich miastach.
Znalezienie inspiracji w opisie zjawiska wędrownych roślin Gillesa Clémenta.
Wybrany projekt Nicolasa Dorvala-Bory ego i Raphaëla Bétillona tworzy eksperymentalną podróż, zapraszając odwiedzających do odkrywania nieprawdopodobnego krajobrazu.
Otwarty od lipca do 4, projekt składa się ze sztucznej chmury, długiej szklarni i tysiąca sadzonek, które spoczną na brzegach Garonne, obok szpitala La Grave.
Więcej o instalacji po przerwie.
Podróż przez ten nowy krajobraz zaczyna się w szklarni, na 50-metrowej przestrzeni, na której znajduje się próbka sadzonek z 5 kontynentów.
jako odniesienie do wędrownych roślin i do funkcji leczniczej szpitala.
W tym jasnym tunelu odwiedzający wybierają jedną z 2000 roślin do zabrania ze sobą w podróż.
Z nasionami w dłoni, goście wnikają w gęsty obłok utworzony z gęstej mgły od rozpylania rzeki Garonne przez 1000 dysz (zainstalowanych przez francuską firmę Dutrie, jedną z biur, która przeprowadziła budynek Blur DS + R).
Chmura zapewnia niesamowite, zniekształcające otoczenie, które zmieni kolory w nocy, gdy zakrywa rzekę.
Ogród Doświadczenie chmury o długości 100 metrów pozwala odwiedzającym stać się częścią abstrakcyjnego, niepokojącego wilgotnego środowiska, a po dotarciu do końca, soczysty ogród karze odwiedzającego, aby zasadził wybraną sadzonkę.
Night View Rose Cloud Instalacja dotyczy pomysłów takich jak niewidoczne krajobrazy i zakłócenia klimatyczne, łącząc je w zmysłowe wrażenia, które z pewnością urzekają odwiedzających.
Nazwa projektu: AYSAGES EN EXIL Miasto, kraj: Tuluza, Francja Drużyna: Nicolas Dorval-Bory, Raphaël Bétillon, Paula Gonzalez Balcarce Status projektu: Wybrany projekt, w budowie, otwarcie lipca 2010
[patrz też: drzwi tarasowe przesuwne cennik, olx minsk maz, dachówka cementowa czy ceramiczna ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: dachówka cementowa czy ceramiczna drzwi tarasowe przesuwne cennik olx minsk maz