Architektura 21szego wieku : Zagreb Crafts Center / SANGRAD architekci i AVP_arhitekti

Dzięki uprzejmości AVP_arhitekti Vedran Pedišić, Mladen Hofmann (architekci SANGRAD) oraz Emil Špirić i Erick Velasco Farrera (AVP_arhitekti) podzielili się z nami swoją zwycięską propozycją konkursu na konkurs w Nowym Zagrzebiu w Chorwacji.
Architekci zaprezentowali introwertyczną wyspę zorganizowaną wokół centralnej komunikacji publicznej i przestrzeni.
Zobacz więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
ZCC (Zagrzebskie Centrum Rzemiosła) stanowi część sieci miejskiej, która rozszerza się w kierunku południowo-zachodniej części miasta, położonej w jednym z kluczowych punktów dostępu Zagrzebia.
W tym konkretnym kontekście ZCC jest otoczony ważnymi ikonami miasta, takimi jak Arena Arena, szkoła szpitalna, termy w Zagrzebiu i rzeka Sava.
W ten sposób projekt ma stać się emblematycznym elementem w kształcie pionowego korpusu, który podkreśla jego morfologiczny status jako nowego miejskiego symbolu miasta.
Dzięki uprzejmości AVP_arhitekti Projekt został pomyślany jako zamknięta w sobie wyspa, zorganizowana wokół centralnej komunikacji publicznej i przestrzeni.
Relacja.
Wyspy.
w kierunku jego otoczenia określa charakter działki: teren aluwialny z 3 twarzami ograniczonymi głównymi arteriami ruchu, a czwartą chronioną strefą wodociągową.
W ten sposób powstaje specyficzny mikroklimat, platforma, która zawiera całą wewnętrzną komunikację i przestrzenie zorientowane na wewnętrzny kwadrat.
otwarty w kierunku północnej zielonej powierzchni i rzeki Sawy.
Podstawowa i prosta geometria części ZCC od idei posiadania dwóch głównych brył: objętości poziomej i pionowej.
Pozioma platforma podzielona na kilka skrzynek zawierających następujące przestrzenie: hotel, bank, szkołę, pomieszczenia administracyjne i centrum handlowe.
Każda z tych skrzynek jest zorientowana na różne sposoby, a także ma różne cechy (wysokość, otwartość, itp.), Które zgrupowane generują wewnętrzne mikro otoczenie w ZCC.
Z drugiej strony, pionowa wieża, z systemem wolnostojących podłóg, pomieści potrzeby biurowe Zagrzebia, stając się miejskim punktem odniesienia dla jego wysokości i konfiguracji (kiedy zostanie wybudowana najwyższa wieża w Chorwacji).
Poniżej poziomej platformy znajdują się piętra parkingowe (1 115 miejsc parkingowych) oraz warsztaty dla szkoły rzemieślniczej.
Dzięki uprzejmości AVP_arhitekti Specjalny charakter Centrum umożliwi kilka działań dla Zagrzebskiej Izby Rzemieślniczej, takich jak: festiwale, wystawy, specjalistyczne otwarcie dla sklepów i warsztaty rzemieślnicze dla publiczności itp.
[hasła pokrewne: pompa ciepła powietrze woda cena, olx poddębice, mrówka działdowo ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: mrówka działdowo olx poddębice pompa ciepła powietrze woda cena