Architektura 21szego wieku : The Trump International Hotel and Tower at Waikiki Beachwalk / Guerin Glass Architects

Andrea Brizzi Architekci: Guerin Glass Architects Lokalizacja: 223 Saratoga Road Honolulu, Hawaje 96815, USA Associate Architect, Honolulu HI: Benjamin Woo Architects LLC Projektowanie wnętrz: SN Design Data zakończenia: grudzień 2009 Inżynier mechanik / hydraulik: Notkin Hawaii, Inc.
Inżynier elektryk : Albert Chong Associates Inżynieria lądowa: Wilson Okamoto Corp.
Środowisko: Clayton Group Services Inżynieria geotechniczna: Professional Services Industries Kształtowanie terenu: Brownville & Lee Waterproofing: Specjalistyczne usługi architektoniczne Telekomunikacja / Projekt bezpieczeństwa: Komunikacja Usługi konsultingowe Klient: Irongate Azrep Beachwalk LLC Powierzchnia: 575,000 sf Całkowita powierzchnia zabudowy: Całkowita wysokość budynku: 700 000 sf Zdjęcia: Andrea Brizzi + 14 Trump International Hotel + Tower to obiekt mieszkalno-hotelowy położony na Waikiki na Hawajach, zaledwie kilka kroków od słynnych białych piaszczystych plaż.
Projekt jest kamieniem węgielnym przebudowy o powierzchni 2 milionów stóp kwadratowych, mającej na celu ożywienie dzielnicy handlowej i hotelowej Waikiki.
Służąc jako zachodnia brama do tego obszaru, hotel jest symbolem odnowy dzielnicy.
Wieża o powierzchni 750 000 stóp kwadratowych składa się z 462 jednostek mieszkalnych i hotelowych, kilku światowej klasy restauracji, baru z widokiem na ocean, basenu i piętra na szóstym piętrze, nowoczesnego centrum fitness, biblioteki oraz parkingu dla 220 samochodów.
W przypadku 38-piętrowego budynku Guerin Glass starała się stworzyć wygodne, luksusowe jednostki mieszkalne z dramatycznymi widokami na ocean z projektem, który przywołuje i reaguje na egzotyczne otoczenie.
Zgodnie z lokalną tradycją, budynek emanuje wyraźnym hawajskim poczuciem miejsca i wzmacnia większe otoczenie Waikiki poprzez silną elewację, rozległe zagospodarowanie terenu, harmonijną integrację przestrzeni wewnątrz i na zewnątrz oraz odniesienie do tradycyjnych motywów architektonicznych.
Staranne wyodrębnianie i konsekwentne inkorporowanie tradycyjnych hawajskich motywów zakorzenia ten zaawansowany współczesny budynek w lokalnej tradycji.
.
Andrea Brizzi Projekt skośny typowy plan mieszkalny, aby zapewnić wszystkie jednostki z widokiem na Ocean Spokojny.
Odlewana na miejscu rama konstrukcyjna ma płetwy i stropy po naprężeniu, które łączą się z ogólną geometrią budynku i mocnym światłem wyspy, tworząc głęboką fasadę z wzorami cienia podobnymi do tradycyjnych polinezyjskich tkanin.
Różnorodność materiałów budowlanych i głęboko zagłębiona fasada nie tylko pomagają zredukować wygląd mas budowlanych, zwłaszcza na poziomie ulicy i hotelu, ale także rejestrują stale zmieniające się wzory świetlne charakterystyczne dla Hawajów.
.
Andrea Brizzi.
Andrea Brizzi Materiały budowlane, Półfabrykaty: Szkło Viracon: VNE1-37 od Viracon Ściany: AC Kobayashi, Kawneer Ameryka Północna Odlewany beton przez AC Kobayashi Window Wall: 2500 series Kawneer North America
[patrz też: elewacje z piaskowca, ogniwa fotowoltaiczne dofinansowanie, olx żagań ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: elewacje z piaskowca ogniwa fotowoltaiczne dofinansowanie olx żagań