Architektura 21szego wieku : AD Round Up: Projekty w Afryce Południowej

W tym miesiącu wszystko wydaje się być związane z Pucharem Świata.
Nie chcieliśmy pozostać w tyle, więc przyjrzeliśmy się naszym najlepszym projektom z RPA.
Sprawdź je wszystkie po przerwie! Mapungubwe Interpretation Centre / Peter Rich Architects W ubiegłym roku architekt Iwan Baan wyruszył w podróż do RPA, aby odwiedzić Centrum Interpretacji Mapungubwe zaprojektowane przez Petera Richa Architects.
Mapungubwe, położone na północnej granicy RPA z Botswaną i Zimbabwe, prosperowało między 1200 a 1300 AD, będąc jednym z pierwszych miejsc, w których produkowano złoto, ale po jego upadku pozostało niezamieszkane przez ponad 700 lat, aż do odkrycia w 1933 (czytaj dalej.) Alexandra Interpretation Centre / Peter Rich Architects Centrum interpretacyjne świętuje Nelsona Mandelę w miasteczku, które było jego pierwszym domem w Johannesburgu, kiedy w latach czterdziestych przeniósł się do miasta z Eastern Cape.
W sercu Aleksandry, osady założonej już w 1912 r.
I obecnie jednej z najbiedniejszych dzielnic miejskich w kraju, jednopokojowy dom i podwórko znajdują się po drugiej stronie ulicy od nowego projektu Petera Richa na Hofmeyer Street i 7th Avenue (przeczytaj więcej.) Dziedzińce na Oxford / studioMAS Courtyards na Oksfordzie składają się z sześciu zaprojektowanych dziedzińców, pięciu smukłych długich domów i wspólnego ogrodu, zaledwie kilka minut drogi od centrum Johannesburga i jeden krok od głównej autostrady.
Projekt zajmuje się kwestiami związanymi z dostawami mieszkań w Afryce Południowej, łącząc jednostki mieszkalne i pracujące w jednej nieruchomości, odpowiadając na zestawienie przestrzeni miejskiej i podmiejskiej w Johannesburgu (czytaj więcej.) Virgin Active / BAM Architekci Century miasto szybko się rozwija, a jego mieszkańcy są zepsute do wyboru, jeśli chodzi o terapię detaliczną, jednak brak dedykowanego klubu zdrowia był jasny.
Proces rozpoczął się w 2006 r.
I po kilku propozycjach zatwierdzono ostateczny projekt, a na Century Boulevard miała zostać zbudowana konstrukcja o powierzchni 4200 m2 kosztem R60 m (czytaj więcej.) Circa Gallery / studioMAS Wyobraź sobie miejsce w Johannesburgu, gdzie możesz cieszyć się muzyką, film, rozmowy, eksponaty historii naturalnej i sztuki ..
Od samego początku było jasne dla architekta Pierre a Swanepoela z studioMAS, że CIRCA ma być.
miejsce, do którego można się udać, miejsce, w którym można podziwiać najlepsze dzieła sztuki współczesnej w Johannesburgu; musiałby zatem funkcjonować jako miejsce spotkań kulturalnych (czytaj więcej.)
[więcej w: mrówka działdowo, olx żagań, elektroniczne kartki świąteczne bożonarodzeniowe ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: elektroniczne kartki świąteczne bożonarodzeniowe mrówka działdowo olx żagań