Posts Tagged ‘meble do pokoju młodzieżowego’

Architektura i nowoczesne budownictwo – Prospect.1 Welcome Center / Eskew + Dumez + Ripple

Tuesday, May 8th, 2018

Steve Dumez Architekci: Eskew + Dumez + Ripple Lokalizacja: Nowy Orlean, LA, USA Konsultanci: Canal Construction of Louisiana LLC.
Generalny Klient Kontrahenta: Biennale Stanów Zjednoczonych, Inc.
Rozmiar projektu: 300 s Rok ukończenia: 2008 Fotografia: fotografia Crockera, Steve Dumez Prospect.1 Nowy Orlean, największe biennale międzynarodowej sztuki współczesnej, jakie kiedykolwiek powstało w Stanach Zjednoczonych, 81 artystów wystawionych w muzea, zabytkowe budynki i znalezione miejsca w Nowym Orleanie przez trzy miesiące.
W 2008 r.
Welcome Center dla P.1 mieściło się w jednym z tych znalezionych obszarów. …read more

Architektura 21szego wieku : Przedszkole Fagerborg / Reiulf Ramstad Arkitekter

Tuesday, May 8th, 2018

Usytuowany w dzielnicy mieszkalnej z budynkami z 1900 roku, nowe przedszkole Reiulfa Ramstad Arkitekter musiało mieć współczesny wyraz .
Umieszczenie szkoły w środku małego parku zapewnia dzieciom przyjemny teren zewnętrzny.
Projekt oferuje dwie jednostki dla dzieci w wieku 1-3 lat i dwie jednostki dla starszych dzieci w wieku 3-6 lat.
Te cztery jednostki mogą działać niezależnie i wspólnie, w razie potrzeby.
Wszystkie jednostki mają wspólny obszar i kuchnię w samym sercu budynku, a administracja na piętrze jest oddzielona od obszarów dla dzieci. …read more

Budownictwo i architektura : Rozmowy: ciąg dalszy / sympozjum MoMA PRAXIS + PS1

Tuesday, May 8th, 2018

Sympozjum to oznacza wydanie 11 artykułów Architekci + 12 rozmów w PRAXIS: dziennik pisania i budowania.
Moderowana dyskusja zaprosi publiczność do udziału w otwartym dialogu, w ramach którego eksplorowane są wspólne i kwestionowane terytoria wśród pojawiających się nowych generacji praktyk.
Sympozjum,.
Rozmowy: ciąg dalszy ., łączy 10 młodych praktyk architektonicznych: MOS, NArchitekci, WORKac, WZORY, Aranda / Lasch, Productora, FAR, Ciro Najle, Żyjący i Howeler + Yoon z dwoma krytykami, Timothy Hyde i Lucia Allais.
Wydarzenie to kontynuuje bardziej formalną dyskusję rozpoczętą w PRAXIS 11, 11 Architects / 12 Conversations, łącząc firmy we wspólnej rozmowie, poszerzając zakres zagadnień i udostępniając materiał szerszej publiczności architektonicznej i publicznej. …read more

Budownictwo wczoraj i dzis : Baza wojskowa / A-lab

Tuesday, May 8th, 2018

A-lab właśnie wygrał konkurs na zaprojektowanie bazy wojskowej w Norwegii, która będzie usytuowana na północnej granicy z Rosją.
Wyzwanie projektowe polegało na stworzeniu spójnego kompleksu, w którym współistnieje życie zawodowe i prywatne oraz gdzie służby wojskowe spotykają się ze społecznością obywatelską.
Więcej zdjęć i więcej o zwycięskim projekcie po przerwie.
Projekt składa się z większego budynku w kształcie litery U, który mieści większość potrzeb funkcjonalnych, podczas gdy pozostały program jest zorganizowany w mniejsze budynki satelitarne.
Główny budynek skupia się wokół dziedzińca, a cyrkulacja na parterze znajduje się wzdłuż otaczającej go szklanej fasady. …read more