Kącik architekta – Zwycięska koncepcja HNTB dla projektu wymiany wiaduktu 6th Street w Los Angeles

Zwycięska propozycja HNTB w ramach projektu wymiany wiaduktu szóstej ulicy W kwietniu burmistrz Villaraigosa i członek rady miejskiej Huizar ogłosili międzynarodowy konkurs na projekt przeprojektowania historycznego, 80-letniego Sixth Street Bridge w Los Angeles.
Decyzja o rozpoczęciu konkursu nastąpiła po tym, jak inżynierowie ostrzegli, że most był zagrożony upadkiem podczas dużego trzęsienia ziemi z powodu zwyrodnieniowego problemu strukturalnego znanego jako konkretny rak .
Po dokładnym przemyśleniu i zabawie nad pomysłem zbudowania repliki ikony z 1932 r., Miasto zobowiązało się do przeprowadzenia gruntownej przeprojektowania.
W połowie października ogłoszono, że krajowa firma infrastrukturalna HNTB wraz z członkami zespołu Michaelem Maltzanem Architecture i AC Martin Partners została zwycięzcami międzynarodowego konkursu.
Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej.
- Kiedy poleciłem Bureau of Engineering, aby przynieść najlepsze z najlepszych do Los Angeles, aby zaprojektować nowy most na Szóstej Ulicy, z pewnością dostarczono.
powiedział przewodniczący José Huizar.
Ten most HNTB honoruje historię oryginału, jednocześnie odważnie spoglądając w przyszłość z najważniejszymi funkcjami rzecznymi, pieszymi, multimodalnymi i społecznościowymi.
Nasz nowy most nie tylko doprowadzi ludzi z punktu A do punktu B, ale do punktu C.
sam most.
Będzie to miejsce, w którym będą błyszczeć gwiazdy godne Miasta Aniołów.
Zwycięski projekt HNTB za pośrednictwem projektu wymiany wiaduktu szóstej ulicy Projekt zwycięskiego projektu HNTB projektu wymiany wiaduktu na 6th Street nawiązuje do formy, skali i logiki strukturalnej zabytkowego wiaduktu Butlera.
Jego pochylone, poparte linkami łuki oferują wydajne i opłacalne rozwiązanie, które honoruje istniejącą mostkową strukturę, wbudowaną w pamięć miasta.
Jego multimodalne ścieżki angażują rzekę, dają nowe możliwości połączenia i rozwiązują linię podziału między Los Angeles.
centrum i wschodnia strona.
To, co znajduje się pod mostem, jest teraz traktowane jako równie ważne, co na górze.
Zwycięski projekt HNTB poprzez projekt wymiany wiaduktu szóstej ulicy Pod wiaduktem nowy Arts Plaza zaciera granicę między infrastrukturą a tkanką miejską poprzez integrację przestrzeni dla hali targowej, restauracji, ekspozycji artystów, pokazów filmowych i innych.
Obecne istnienie statycznego mostu Szóstej Ulicy zostanie przekształcone w miejsce kulturalne dla całego Los Angeles.
Wzorzyste hardscape, krajobraz, wyposażenie i oznakowanie stworzą nową publiczną tożsamość, która celebruje żywotność okolicznej dzielnicy.
HNTB zaproponował również, że nowa łączność i wzrost katalizowany przez wiadukt może obejmować rozbudowę Korytarza Czystego Technika Miasta, co pozwoli na znaczne oddziaływanie projektu.
Sąsiedztwo nie stanowi już linii podziału, ale nowe centrum zrównoważonego rozwoju dostępne pieszo, rowerem i transportem publicznym.
Zwycięska propozycja HNTB w ramach projektu wymiany wiaduktu szóstej ulicy Przeprojektowanie 400 milionów dolarów w dolarze jest w dużej mierze wspierane przez Federal Highway Bridge Program.
Budowa ma się rozpocząć w 2015 r., A jej zakończenie zaplanowano na 2019 r.
Więcej informacji na stronie Los Angeles.
główny plan przekształcenia Union Station! Zapoznaj się także z oficjalnymi tablicami projektowymi HNTB.
Referencja: Projekt wymiany wiaduktu szóstej ulicy, The Los Angeles Times, Architect Magazine
[hasła pokrewne: elewacje z piaskowca, elektroniczne kartki świąteczne bożonarodzeniowe, praca olx grudziądz ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: elektroniczne kartki świąteczne bożonarodzeniowe elewacje z piaskowca praca olx grudziądz