Architektura i nowoczesne budownictwo – Parametryczny Manifest / Patrik Schumacher

Widzieliśmy rosnące zainteresowanie projektowaniem parametrycznym, ponieważ oferuje nowe podejście do architektury oparte na zaawansowanych technikach obliczeniowych.
Gdy parametryczność staje się narzędziem, do którego coraz więcej projektantów zwraca się, czy ta metoda zaczyna definiować styl naszych czasów.
W celu zidentyfikowania naszego stylu architektonicznego, aby umożliwić jego rozpoznanie, Patrik Schumacher, partner w Zaha Hadid, przekazał swoje przekonania w swoim Manifeście Parametrycznym.
Jako parametr parametryczny charakteryzuje się celami, ambicjami, zasadami metodologicznymi i kryteriami oceny, a także charakterystycznym repertuarem formalnym.
Więcej o manifeście po przerwie.
Podczas gdy niektórzy nie zgadzają się z pojęciem kategoryzacji prac, aby dopasować się do stylu, Schumacher wzywa do konceptualnej rekonstrukcji, co oznacza, że musimy lekceważyć styl jako kwestię wyglądu, i przejść do zrozumienia stylu jako.
Programu badań projektowych opracowanego w taki sposób, że paradygmaty ramowe programy badań naukowych..
Chociaż wygląd estetyczny ma ogromne znaczenie w architekturze i designie, ani architektura, ani jej styl nie mogą sprowadzić się do zwykłych kwestii wyglądu – nowy styl stawia wiele nowych, systematycznie powiązanych problemów projektowych, które są opracowywane w sposób konkurencyjny w ramach globalnej sieci badacze projektowania.
Oprócz estetycznej porównywalności, to właśnie powszechna, długofalowa spójność wspólnych ambicji i problemów związanych z projektowaniem usprawiedliwia deklarowanie stylu w sensie epokowego zjawiska.
wyjaśnia Schumacher.
Schumacher podkreśla, że dzisiejsza architektura to bardziej światowa architektura, w której każda praca jest szybko porównywana lub porównywana z innymi projektami.
Doświadczamy tego ciągle, gdy porównujemy projekt z czymś, co inna firma stworzyłaby i spierała się o to, co było bardziej skuteczne.
Schumacher wyjaśnia, że to tylko sugeruje spójność zasad, ambicji i wartości, aby różne wysiłki konkurowały ze sobą konstruktywnie i mogły ustanowić warunki dla kumulatywnego postępu, zamiast dążyć do sprzecznych wysiłków.
To, co jest ekscytujące w tym nowym stylu, polega na tym, że parametryczność oferuje elastyczny zestaw komponentów do manipulowania, co prowadzi do nieskończonej liczby wariacji.
Podczas gdy w przeszłości istniała silna lojalność wobec sztywnych figur geometrycznych, teraz, konceptualna definicja parametryczności pokazuje, że.
Nowe prymitywy są animowanymi, dynamicznymi i interaktywnymi bytami – splajnami, płaszami i podkategoriami – które działają jako cegiełki dla dynamiczne systemy..
Parametryzm jest gotowy do wejścia w główny nurt.
Rozpoczęła się wojna o styl.
podsumowuje Schumacher.
Jak widać w The Architect.
S Newspaper
[hasła pokrewne: pompa ciepła powietrze woda cena, dachówka cementowa czy ceramiczna, kula plazmowa allegro ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: dachówka cementowa czy ceramiczna kula plazmowa allegro pompa ciepła powietrze woda cena